O NAS

Tworzymy ceramikę nie z tego świata, inspirowaną motywami psychodelicznymi.

Od kiedy sięgamy pamięcią sztuka w różnej formie towarzyszyła nam w życiu codziennym. Od dziecka interesowałyśmy się rysunkiem, malarstwem, ręce garnęły się do pracy, a dzięki nieposkromionej fantazji powstawały obrazy, figurki z modeliny, wycinanki. W dorosłym życiu dalej czujemy obecność wewnętrznego dziecka, a wyobraźnia nie pozostawiła nam wyboru. Przez ostatnie lata hobbystycznie zajmowałyśmy się rękodziełem w różnej postaci, czerpałyśmy inspiracje z rzeczy nas otaczających. Tak narodził się pomysł, gdzie możemy połączyć kreację i marzenia, pasję z życiem zawodowym.

Witamy!
W pracowni ceramicznej Rootka Pottery.

To był szalony pomysł – warto spełniać marzenia!

Dlaczego Rootka?  – Root – z języka ang. korzeń. Jest to nawiązanie do nazwiska, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, że szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania warto sięgnąć w głąb siebie –  do korzeni, którymi wszyscy jesteśmy połączeni w tym Wszechświecie.

Rootka Pottery powstała z myślą o tworzeniu niecodziennej ceramiki. Inspiracją dla nas jest wszystko co przykuwa uwagę. Motyw psychodeliczny nie jest tutaj przypadkowy – wierzymy w uzdrawiającą moc cudownych roślin Ziemi. Krocząc drogą życia, spotykając na niej cudownych ludzi uważamy, że wszystko i wszyscy mają swój cel, a magiczna moc wszechświata manifestuje nasze pragnienia w zgodzie z naszym wewnętrznym Ja. Poprzez ceramikę psychodeliczną chcemy wprowadzić  do codziennego życia magię i energię pozytywnej intencji, z którą wykonujemy wszystkie nasze dzieła.

To właśnie my!

Katarzyna i Małgorzata Rutkowskie

Koszyk
pl_PLPolish